Аграрии начали скоординированную акцию протеста против изменений в налоговом законодательстве. Движение транспорта ограничено или заблокировано на автодорогах государственного значения в нескольких областях Украины.

Для перекрытия движения митингующие используют расконсервированную сельхозтехнику либо просто перекрывают дорогу пешим ходом. По информации агентства Agravery, движение транспорта планируется блокировать на дорогах в Винницкой, Черкасской, Хмельницкой, Тернопольской, Сумской, Запорожской, Кировоградской и Киевской областях. 

В связи с протестами многокилометровые заторы образовались на трассе Киев – Одесса в районе Умани. Митинги также состоялись на выезде из Белой Церкви и в Черниговской области рядом с Коптями, где был сожжён трактор. Также блокирована дорога, соединяющая Тернополь и Хмельницкий.

Трасса Киев - Одесса Трасса Киев - Одесса

Во Всеукраинском Аграрном Совете также уточнили, что ограничение движения на дорогах Украины является отчаянным шагом, поскольку все другие способы диалога с властью окончились нечем. «Всеукраинский Аграрный Совет просит прощения у всех украинских водителей за временные неудобства, которые возникнут во время акции протеста», - сказано в пресс-релизе организации.

Карта протестов Карта протестов

Аграрії протестують проти корупційних змін до Податкового кодексу України
Сьогодні, 28 грудня 2015 року, підприємці, що працюють у галузі сільського господарства, продовжуватимуть протести проти ухваленого Верховною Радою Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2016 році» (реєстр. №3688). Цим законом пропонується скасування спецрежиму ПДВ. Однак замість створення прозорої системи його відшкодування, була внесена та ухвалена корупційна норма — створення двох реєстрів ПДВ.
Виступаючи за скасування спеціального режиму ПДВ Уряд обіцяв відновити відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Однак, як стало ясно в ході обговорення законопроекту в парламенті, ці обіцянки виявилися обманом. Насправді Уряд навіть не планував відшкодовувати ПДВ в повному обсязі всім аграріям, як і іншим рядовим підприємцям. У бюджеті просто не передбачено достатньої для цього кількості коштів, відповідна стаття витрат була, навпаки, додатково скорочено на 6,6 млрд грн.
Саме для вирішення цієї проблеми було запропоновано розділити публічний реєстр заявок на відшкодування ПДВ на дві частини, щоб забезпечити своєчасне відшкодування великим експортерам, а підприємствам котрі не ввійшли в число обраних відшкодовувати ПДВ за залишковим принципом.

У результаті кулуарних торгів, що проходили за закритими дверима, дана пропозиція трансформувалося в поділ реєстру на підприємства, що відповідають критеріям автоматичного відшкодування і таким, що критеріям не відповідають, із збереженням таких корупційних підстав для виключення з числа «автоматників» як відсутність по місцю реєстрації та неподання відомостей.

Фактично це позбавляє середніх і малих фермерів, а також їх об'єднання - кооперативи, можливості вчасного і в повному обсязі отримувати відшкодування ПДВ при експорті всієї своєї продукції, а не тільки зернових і технічних культур. Також це зберігає можливості для вимагання хабарів та проявів корупції при формуванні реєстрів.

Аграрії вважають, що скасування спеціального режиму ПДВ, до тих пір поки в законодавстві присутні норми, що дискримінують платників податків за формальними підставами і створюють підґрунтя для корупції, а також допоки Уряд на ділі не доведе, що він готовий і на практиці відшкодовує ПДВ вчасно і в повному обсязі — є неприйнятним.
— Сьогодні український селянин практично позбавлений будь-яких механізмів державної підтримки, — говорить голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун. — Даний закон призведе до банкрутства багатьох сільськогосподарських підприємств. Аграрна галузь дає роботу мільйонам людей, а експорт сільськогосподарської продукції забезпечує 30% валютних надходжень до країни. Знищення аграріїв означає не лише втрату робочих місць та експортної виручки, а ще й це призведе до знищення українського села. Саме цього ми і намагаємось не допустити. Тому сільськогосподарська громада закликає президента України Петра Порошенка накласти вето на законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України…».

Крайня необхідність змусила селян, серед яких є як представники великих та середніх підприємств, так прості селяни, вийти на дороги країни, аби привернути увагу до проблеми, що торкнеться кожного громадянина. Адже без аграрної галузі нас чекає загострення економічної кризи та збільшення соціальної напруги: через необдумані дії влади продукти у магазинах значного подорожчають вже у наступному році, а також виникне дефіцит по ряду позицій (овочі, фрукти, м’ясо та молоко). Імпорт, яким влада буде намагатися вирішити проблему, призведе до вимивання валютних резервів, але не зможе покращити ситуацію.
Рух на дорогах буде обмежено у Вінницькій (Комсомольське, Шпиків, Гайсин, Вендичани, Бершадь, Тульчин, Дяківці), Черкаській (біля Умані село Краснопілка), Хмельницькій, Тернопільській, Сумській, Запорізькій, Кіровоградській та Київській областях.

Точні координати для зручності водіїв будуть оприлюднені сьогодні протягом дня.
ВАР просить вибачення у всіх українських водіїв через тимчасові незручності, які виникнуть під час акції протесту. Обмеження руху дорогами України є відчайдушним кроком, адже усі інші спроби діалогу із владою закінчилися нічим.

Владимир Коломинов
Владимир Коломинов
15 лет за рулем
1 комментарий