Американський концерн General Motors передав Міністерству інфраструктури України приблизно півсотні великих позашляховиків Chevrolet Tahoe. Ці машини мають використовуватися для транспортування цивільних осіб із зон активних бойових дій та для інших цілей гуманітарної допомоги.

Українські урядовці вперше звернулися до GM із проханням про допомогу близько чотирьох тижнів тому. Як повідомляє The Detroit Free Press, запитуючи автовиробника, чи може він надати великі транспортні засоби, щоб допомогти людям переміститися в безпечні регіони країни на тлі російського вторгнення. GM негайно долучив до роботи одну зі своїх міжнародних команд, яка в співпраці з логістичною компанією Maersk доставила близько 50 Chevrolet Tahoe.

«Автомобілі будуть використані для надання гуманітарної допомоги в регіоні. Рішення про дарування транспортних засобів було прийнято за запитом Посольства України у Вашингтоні», — сказав представник GM Джордж Свігос.

Усі екземпляри Chevrolet Tahoe, що були передані в Україну, вилучені з переліку міжнародних транспортних засобів, які не планувалися для продажу в Сполучених Штатах Америки. Позашляховики були доставлені в польський військовий логістичний центр, після чого польські військові чиновники допомагали перевозити транспортні засоби через кордон до України.

Chevrolet TahoeChevrolet Tahoe для України в Польщі

На початку березня GM пожертвував 250 000 доларів Міжнародному Комітету Порятунку, який є нью-йоркською некомерційною організацією, що зосереджена на глобальній гуманітарній допомозі та наданні допомоги. Тоді GM заявив, що ці гроші будуть використані для переселення та догляду за переміщеними українськими людьми. Автовиробник також збирає пожертвування співробітників у розмірі до 50 000 доларів для некомерційних агенцій, які працюють над вирішенням гуманітарної кризи в Україні.

«У цей час наші думки з народом України. Загибель людей — це трагедія, і наша основна турбота — безпека людей у ​​регіоні», — йдеться у заяві GM, опублікованій минулого місяця.

Chevrolet Tahoe — повнорозмірний SUV з системою повного приводу. Наразі в США випускається п'яте покоління моделі, яке з'явилося в 2020 році. Довжина автомобіля складає 5,3 м, розмір колісної бази — 3,0 м. Позашляховик комплектується 10-ступеневим «автоматом», бензиновими двигунами V8 об'ємом 5.3 та 6.2 л, а також дизельним двигуном об'ємом 3.0 л. Які модифікації були передані до України, не повідомляється.

Евгений Ушаков